Kategoriler
yeni şeyler

Deneyim için yola çıkanlardan, Yeni Twitter uygulaması

Merhaba

 

Önce İtunes Uygulaması, sonra ise inceleme konuğumuz olan Twitter uygulaması Windows mağazasında yer aldı. Bu benim gibi Windows mağazası uygulamalarını takip eden kullanıcılara iyi bir haber. Mağaza uygulamaları, diğerlerinin aksine bir dizi testten geçer ve diğer uygulamalara göre daha stabil çalışır. En azından artık böyle. Performans anlamında, mevcut İtunes uygulaması için bu kuralın geçerli olduğunu söyleyebiliriz.

 

Çok uzatmadan konumuza dönelim.

Twitter uygulaması Web uygulamasına benzemekle beraber, Modern bir Microsoft Edge motoru kullanılarak tasarlanmış. Twitter yeni bir ara yüz geliştirmek yerine, Microsoft Edge ölçeklendirme yeteneğine dayalı bir modern uygulama oluşturmuş. Bu birçok kullanıcının sevdiği web Ara yüzünün görüleceğini ifade ediyor. Seven kitle arasında körler çoğunlukta değil. Yukarıdaki cümleye katılmamanız oldukça yüksek bir ihtimal. Edge motoru sunucu ile cihazınız arasındaki akış takibinden sorumlu. Ek olarak bu motorun gücü kullanılarak kullanıcının veri güvenliği de sağlanıyor. İşe Microsoft tarafından bakarsak, bir eğitim programında deneme amaçlı yazılmış program gibi dursa da, onlar için, geliştiricilere bu araç sizin de kullanımınıza hazır mesajı veriyor.

Aslında uygulamayı sevdim; en azından önceki twitter uygulamasına göre daha anlamlı olmuş. Hem dokunmatik olarak, hem de klavye ile uygulama düzgün kullanılabiliyor. Burada yardımcı teknolojinizin yetenekleri deneyiminizi doğrudan etkiliyor. Buna karşın Edge motoru sayesinde yerleşik Windows hizmetleri ile tam uyumlu.

Web sitesinden farklı olmadığı için çok fazla anlatacağım bir şey yok; uygulama oldukça güzel olmuş. Zaten İos ve Android işletim sistemlerindeki birçok alışveriş uygulaması ’da böyle tasarlanıyordu vakti zamanında. Tek kusuru J ve K harfleri ile Tweetlerin kaydırılamaması. Bu sorun çözüldüğünde tadından yenmez bence.

Uygulama Windows 10 bildirim sistemi ile iletişim kurabiliyor, arka plana atıldığında veri tasarrufu edebiliyor, Tarifeli ağ kurallarına uyuyor ve tam bir Windows 10 uygulaması.

Kendi kişisel deneyimlerimce, Microsoft edge motorunun davrandığı gibi davranıyor ve ekran okuyucu ile iletişimi oldukça iyi.

Sonuç olarak, Windows 10 web uygulamalarının en büyük örneklerinden birini gördük. Bu biraz daha profesyonelce tasarlanmış bir web uygulaması ama; Buna rağmen Kastedilen WebApplication meselesinin büyük bir hayal kırıklığı olmayacağını artık görebiliyoruz. Sevdiğiniz hizmetlerin yakında Web uygulamaları oldukça olası.

Twitter uygulamasını Windows mağazası üzerinden edinmek için buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir