Hakkımızda

2012 yılından beri her gün oturup yardım belgelerini ve kılavuzları okumaktan beyni yanmış bir çocuk olarak çıktığımı kabul ediyorum.
Ben Olcay Aşçı
Görme engelliyim ve bunun bana kazandırdığı ekstra metodlar ile, kendimi 2012 yılından bu yana bir kullanıcı deneyimi araştırmacısı olarak geliştirmeye karar verdim. Zaten, her fırsatta 3 5 kişiyi toplayıp “bişey anlatıyoruz dinleyin” gibilerinden kafalarını ütülüyorduk, yazılımcılara “şöyle yapın, böyle yapın, erişilebilirlik olsun” diyorduk, buna rağmen söylediklerimizin ve yaptıklarımızın, uzayın havada taşıma insafına kalmaması için, milyarlarca web portalından birinin arasına, küçücük bir bölgeye yerleştirmeye karar verdim.
Bakmayın ya, mesele o kadar karmaşık değil aslında. Ben ıvır zıvır konuşurken, üstelik çok konuşurken ve ara sıra işe yarar şeyler söyleyince, büyük bir çoğunluk benim bir blog yazmam gerektiğini ve bu fikirlerimi bir yerlere kaydetmem gerektiğini söyledi. Söyledi de, bu iş Windows 10 kılavuzu yazmaya benzemiyor sonuçta. Alan adı alınacak, İçerik yapılacak, tasarım yapılacak falan.
Şimdi yazarken baktım da ne kadar zormuş der gibiyim. Her neyse, cms sistemleri ücretsiz blog tabanları derken, ilk başta eniyideneyim.wordpress.com üzerinde işi denemeye karar verdim. Daha çok aniden hadi yapıyorum dedim. O an müyteriden yazılımcıya, yazılımcıdan müşteriye olacak şekilde MYYM olsun dedim ama alan adını vermedi. Ne olur diye düşünürken, eniyideneyim geldi aklıma ve sorgulamadan direkt yazdım ve verdi. Sonra da ulan oldu mu bu şimdi diye düşünmeye başladım.
O onun o anda olması gerekenlerinden biriydi. Belkide o an olmasaydı hiç olmayacaktı ve artık bir kere başladık, gaza gelip milletle paylaştık diye içerik yazmaya başladım. Sonrasında hem eniyideneyim adı, hemde bu proje ile ilgili ortaya çıkanlar çok hoş olmaya başladı.
Bir kişisel blog olarak başlayan projenin dönüm noktası, 3 ekim tarihidir. O gün, Windows web erişilebilirliğinin 1999’dan bu yana atılan adımları ile beraber ele aldığım yazı yayınlanmıştı ve ortaya çıkan bilgiler hakikaten nitelikli bilgilerdi. O gün şunu düşündüm, 2012 yılından beridir insanların deneyimini en üst noktaya taşımak için mücadele eder dururum. O zaman, benimle aynı görüşü paylaşan insanlara hürmeten, ben mi öne çıkmalıyım; yoksa vermeye çalıştığım mesajlar mı?
O gün artık bu projenin daha da büyümesi gerektiğine ve olması gerektiği gibi eniyideneyim adının hakkını vermesi gerektiğine karar verdim.
4 ekim tarihinde, hem eniyideneyim.com alan adı ve sonrasında @eniyideneyim twitter hesabı ile halka açıldı.

Eniyideneyim takımı

Yazdıkları ve söyledikleri ile, en iyideneyimin kodunu yazan, yazdığı her içerikte deneyimin sınırlarını bir üst noktaya taşıyan topluluk en iyi deneyim takımıdır. Bu yönde fikri olan herkes te bu takımın potansiyel oyuncularıdır. Burada göreceğiniz listenin, zamanla büyümesi de benim en büyük hayalimdir.

 

• Olcay Aşcı
Eniyideneyim.com ve en iyi deneyim projesinin kurucusu, proje geliştiricisi ve yöneticisi.

Kişisel E-Posta Twitter Linkedİn Facebook

• Çağrı Artan

En iyi deneyim proje yöneticisi veeniyideneyim.com editörü. Kendisinin projeye kişisel katkısı ve editörlük anlamında müdahaleleri oldukça önemlidir. Aynı zamanda iyi bir takım arkadaşı.

kişisel E-Posta

 

Cihan yazıcı

 

En İyi Deneyim içerik sağlayıcısı. Kendisi kendini aynen şöyle tanımlıyor:

“1996 tarihinden beri bilgisayar ve akabindeki teknolojik gelişmeler hayatımda değişmez bir hal aldı.

Değişen gelişen teknoloji karşısında elbette bende kendimi yenilemekten geri kalmadım.

1996 2013 yılları arasında  benim için hobi ve eylence olan teknoloji 2013 yılından ihtibaren profesyonel olarak hayatıma girdi.

Softtech firmasında erişilebilirlik çalışmaları ve uygulama testleri gerçekleştiriyorum.

Profesyonel hayatımdaki tecrübelerimi iş yaşantımda kazandığım deneyimlerimi eniyideneyim.com sitesi  aracılığıyla paylaşmak için bu takımdayım..”

Kişisel E-Posta