Erişilebilirlik danışmanlığı hizmeti


Bir uygulamanız, web siteniz ya da herhangi bir projeniz varsa erişilebilirlik danışmanlığı taleb edebilir, deneyime bağlı geribildirimler ve iyileştirme önerileri alabilirsiniz. Modern erişilebilirlik standartları ölçüsünde, alanda deneyim sahibi geribildirim ve test takımımızın desteğiyle hizmetinizi en kapsayıcı hale getirmenizi sağlamak için birlikte çalışmalar gerçekleştiririz.

Neleri test ediyoruz?

Yeni alanlara ve değişime sürekli açık bir vizyonla sürdürdüğümüz test alanlarımız, şu an için aşağıdaki gibidir.

  • Web sitesi,
  • Windows mağaza ve win32 uygulamaları,
  • Android mobil işletim sistemine yönelik uygulamalar,
  • İos mobil işletim sistemine yönelik uygulamalar,
  • Mac OsX uygulamaları,
  • Ubuntu dağıtımı üzerinde çalışan uygulamalar,

test hizmeti sunduğumuz platformlardır.

Bu hizmeti neden almalıyım?

Trentleri takip ediyorsanız, şirketlerin artık müşteri odaklı geliştirme süreçlerine başladığını bilirsiniz. Kullanıcıya sunulacak bir hizmetin, Kullanıcının ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilmesi için bu gerekliliği taşımanız, hizmetinizin sürdürülebilirliği ve kalitesini üst noktalara taşımanızın önünü açacaktır. Milyonlarca hizmet geliştirici arasından öne çıkmak istiyorsanız, kullanıcı deneyimini esas almalısınız. Çoğunluk kullanıcı kitlesi arasında toplam kullanıcı yelpazeniz için büyük bir dilimi oluşturabilecek Engelli kişilerin, ürünlerinizin kullanıcısı olabilmesi için gereken bazı tasarımsal düzenlemeler mevcuttur. EnİyiDeneyim ekibi olarak, ilgili düzenlemelerin doğru ve nitelikli gerçekleştirilebilmesi için bu hizmeti sunuyoruz.

Tam olarak ne yapıyoruz?

EnİyiDeneyim, Kurulduğu ilk günden beri kullanıcı deneyiminin en üst noktaya çıkarılabilmesi için çeşitli yöntemler paylaşmaktadır. Her ne kadar arasından en iyilerini seçiyorsak da, yazılım geliştirme sürecinde en önemli adım kullanıcı geribildirimi ve erişilebilirlik hizmetlerinin dahil edilişi esnasında oluşabilecek sorunları çözmektir. Sonuç itibarıyla yapılan her bir değişiklik, erişilebilirlik hizmetlerinin düzgün çalışmamasına sebep olabilir.
En İyi Deneyim ekibi, yıllardır bu işi yapmış ve hali hazırda birçok yazılımcı ile erişilebilirlik testleri gerçekleştirmiş, bu testleri başarıya ulaştırmış kişilerden oluşmaktadır.
ekibimiz, hizmetinizin ya da ürününüzün ekran okuyucular ile başarımını, gerek Uluslararası standartlarda kabul edilmiş ölçütler yönünden, gerekse kullanıcı deneyimi çerçevesinde test eder.
Bu testler, yukarıda bahsedilen işletim sistemlerinin kendi ortamlarında, Bu sistemler için varsayılan ve En çok kullanılan hizmetler ile test edilir vetespit edilen hatalar teknik yönergeleri ile birlikte raporlanır.
Testler ağırlıklı olarak kullanıcı deneyimine yöneliktir; ancak gerektiğinde bazı robotlar ile arayüz testleri de gerçekleştirilir.
Uygulamanızın ekran okuyucu ile performansı, ekran gölgesine karşı içeriğinizin doğru konumlandırılması, arayüz mesajlarının ve kontrollerinin sezgiselliği, arayüz kontrollerinin ve içeriğin doğru sunumu için gerekli testler yapılır ve sizin sonuçları deneyimlemeniz için doğru yönergeler seçilir; Soruna daha kolay odaklanabilmeniz ve etkili çözüm geliştirebilmeniz için doğru noktaya yönlendiren anahtar kavramlar ile raporlama yapılır.
Ağırlıklı olarak Görme kaybına yönelik yardımcı teknoloji çözümlerini içeren testler gerçekleştirilmekle birlikte, çok yakında diğer kullanıcı grupları için de raporlama hizmeti başlayacaktır. Eklenen her yeni hizmete bu sayfadan ulaşabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Kimler başvurmalı?

Geliştirmekte olduğu bir yazılımı bulunan geliştiriciler, hizmet sağlayıcıları, web sitesi ve hizmet arayüzü olan kurumlar ve bireysel organizasyonlar testler için başvurabilir.

Testler için ne gerekir?

Bir teste başvurmadan önce aşağıdakileri sağlayabildiğinizden emin olun.

  1. Uygulamanız bir kullanıcı yetkilendirmesi istiyorsa, yetkilendirilmiş kullanıcının erişebileceği senaryolar için bir test kullanıcısı.
  2. Hizmetiniz bir satın alım gerektiriyorsa, tüm senaryoların test edilebilmesi için geçici etkinleştirme kodu.
  3. Uygulamanız veya hizmetiniz bir hizmete üye olmayı gerektiriyorsa, o hizmet için bir yetkili kullanıcı.

Uygulamanız veya hizmetiniz bir alt yapı yazılımı, hizmeti veya sistemi gerektiriyorsa; bu sistemlerin veya yazılımların kendine özgü bir kurulumu varsa; senaryoların simülasyonu için uygun ortamı temin etmelisiniz.

Nasıl başvurmalıyım?

Testlere bireysel veya kurumsal olarak başvurabilirsiniz. Statünüz ne olursa olsun, yapılan testler ve paylaşılan bilgiler karşılıklı gizlilik anlaşmamız ile güvence altına alınacaktır.

Bireysel olarak başvurmak için buraya, Kurumsal başvuru için ise buraya tıklayın.

 

Referanslarımız

  • MCTData Logo

Burada daha önce hizmet verdiğimiz ve adının açıklanması hususunda izin aldığımız kurumsal ve bireysel müşterilerimiz listelenmektedir. Kullanılan görseller, oluşumların tescilli marka veya kendileri tarafından seçilmiş olan logo görselleridir ve karşılıklı anlaşma çerçevesinde izin alınarak kullanılmıştır.