Kategoriler
Genel

Bizimle beraber ilerlemek ister misiniz?

En İyi deneyim fikri, temmuz 2017 tarihinden beri devam eden hareketin motorlarını ateşler. Adının çağrıştırdığını hedef seçer ve bu hedefe kilitlenir.

Üret ile açılan; bak, dokun ve oku eylemlerini tüket ile kapanan paranteze alan bir fikir. Bu parantez En İyi Deneyim’i sağlamak için verilen mücadelenin temel felsefesidir.

Peki ne hedefliyoruz?

Tüm endüstrilerde ve toplumun her bireyinin birbiri ile etkileştiği sosyal yaşam adı verilen ortamda; tüm bireylerin geri kalmasını engellemeliyiz. İster dijitalleşin, ister makineler ile dönüşün, isterseniz materyallere dönüştürdüğünüz fikirlerinizi savunun; bunu herhangi biri olarak yapabilmelisiniz, herhangi biri ile yapabilmelisiniz ve herhangi birine bunu sunabilmelisiniz.

Bu takım, erişilebilirlik kavramını, evrensel tasarım ve kapsayıcı etkinlik kurallarıyla birlikte, mücadelesinde atacağı adımlar olarak benimser.

En İyi Deneyim, erişilebilirliği profesyonel bir endüstri standardı olarak ele alır ve uygulanmasının mücadelesini verir. Bu alanda fiilen yada fikren çalışan kişilerden oluşan, sadece profesyonel katılımcılar ile değil, profesyonelce ele alınan fikirlerle ilerler.

Bu mücadelenin bir parçası olmak üzere takım içinde yer almak ister misiniz?

Takımın her bir üyesi, çoğunlukla gönüllülük odaklı çalışmayı kabullenmeli ve elde edilecek ticari kazançların En İyi Deneyim için yatırıma dönüştürüleceğini bilmelidir.

En büyük kazancımız, yaptığımız işin içinde olduğumuzu hissetmek ve motive edici bir takım ile çalışmak olacaktır.

Nerelerde katkı sunabilirsiniz?

  • En İyi Deneyim makale arşivinin organizasyonu. Editörlük ve yazım denetimi yapabilir ve içerik yayınlayabilirsiniz. Yayınlanan içerik ekip içi çoğunluk tarafından onaylanmalıdır. Önemli olan makale içeriğinin dolgunluğudur.
  • En İyi Deneyim Twitter hesabının yönetimi. Belli aralıklarla, bizimle aynı amaca hizmet eden bilgileri ve kendi içeriklerimizi yayınlamak, sosyal media hesabımızın yönetimini yapmak.
  • En İyi Deneyim mücadele ve test alanları. En İyi Deneyim için potansiyel fırsatları araştırmak ve mücadele edilmesi gereken konuları derlemek ve takıma göndermek.
  • En İyi Deneyim kullanıcı etkileşimini takip etmek. Bu sorumluluk alanı kullanıcılardan gelen fikir ve içeriklerin takibini yapmak ve yorum moderasyonunu içerir.

Yukarıda saydıklarımız ile sınırlı değiliz; ancak temel başlıklar itibariyle bu sorumluluk alanlarına sahibiz. Halihazırda işler ilerlemektedir; ancak farklılıklar ile daha iyi ilerleyebileceğimizi düşünüyoruz.

En İyi Deneyim kurucusuna değil, insanlığa aittir. Biz ün için değil insanlık için mücadele ediyoruz; ama takım üyelerimizin emeklerinin kaybolmasına izin vermiyoruz.

Bizimle beraber yürümek ister misin?

Sorumuza cevabın evetse, sana bir form falan göndermiyoruz. Yapman gereken çok basit.

Sadece En İyi Deneim projesini nereden duydun, hakkında ne düşünüyorsun ve sen bizimle birlikte ne yapmak istersin sorularına cevap verdiğin bir yazı hazırla,

olcay.a@eniyideneyim.com Mail adresi üzerinden bize gönder.

Neden yazı?

Çok basit, her bir takım üyemizin, aklındakini yazı veya sunum ile net biçimde ifade edebilmesi, bizim için temel bir kabul unsuru. Bu mücadeleye katılabileceğine inanıyorsak sana dönüş yapacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir